Skaičių teorija

Niekada nebuvau geras konspektų rašytojas, o taip pat mano namuose ant spintų kiek tik yra vietos iki lubų prikimšta konspektų, užrašų ar namų darbų ataskaitų. Jau dvejus metus matematiniams užrašams nebevedu sąsiuvinių, o viską rašau ant baltų ar languotų popieriaus lapų. Bet šį kartą bent su vienu moduliu pasistengiau labiau.

Šį pusmetį vienas iš modulių, kurį pasirinkau mokytis, buvo skaičių teorija. Tai buvo tik įvadinis modulis, pristatantis svarbiausias multiplikatyvios skaičių teorijos sąvokas bei teoremas. Tad net apie paskutinę temą, apie kurią mokėmės – begalines trupmenas, galėtų mokyties tiek pirmakursiai bakalauro studentai, tiek olimpiadininkai moksleiviai. Kiek padėtų matematinis guvumas, nes teoremų nemažai.

Šio modulio medžiagą surinkau ir patalpinau dropbox . Be paskaitų konspektų, ir egzaminų užduočių (įskaitant į šiųmetę), taip pat dalinuosi ir daugumos uždavinių sprendimais, kuriuose, pripažinsiu, yra begalė klaidų, nes juos suvedinėjau prieš uždavinių sprendimo seminarus.

Kai kurie modulio uždaviniai (o ypač egzamino) privertė gerokai pasukti galvą.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s